Login
MENU

Manitoba Women’s Junior Team Appearances

2018 Bobbi Uhl, Shilo
Kate Gregoire, Quarry Oaks
Mikyla Albert, Golf MB P P C
2017 Camryn Roadley, Southwood
Bobbi Uhl, Shilo
Kate Gregoire, Quarry Oaks
2016 Bobbi Uhl, Shilo
Marissa Naylor, Pine Ridge
Rebecca Kuik, Niakwa
2015 Veronica Vetesnik, Southwood
Camryn Roadley, Glendale
Brynn Todd, St. Charles
2014 Alexandra Demko, Whitewater
McKyla Poponick, Selkirk
Katherine McGlenen, St. Charles
2013 Veronica Vetesnik, Golf Manitoba P P C
Jaclyn Albrechtsen, St. Charles
Alexandra Demko, Whitewater
2012 Jenna Roadley, Glendale
Nicole McGlenen, St. Charles
Dana Todd, St. Charles
2011 Winnie Hyun, Southwood
Breanne Fredette, Southwood
Jacyln Albrectsen, St. Charles
2010 Jenna Roadley, Glendale
Dana Todd, St. Charles
Bri – Ann Tokariwski, Elmhurst
Nicole McGlenen, St. Charles
2009 Lindsay Stewart, Selkirk
Jessie Choi, Southwood
Bri – Ann Tokariwski, Elmhurst
Jenna Roadley, Glendale
2008 Bri – Ann Tokariwski, Elmhurst
Lindsay Stewart, Selkirk
Jesse Choi, Southwood
Jenna Roadley, Glendale
2007 Chelsea Hummelt, Selkirk
Lindsay Stewart, Selkirk
Bri – An Tokariwski, Selkirk
Bethany Goran, Dauphin
2006 Kaitlin Troop, Clear Lake
Brittney Piche, Shilo
Anne Thorimbert, Elmhurst
Lauren Rousseau, Breezy Bend
2005 Kaitlin Troop, Brandon
Sarah Stebeleski, Lorette
Ashlen Christie, St. Charles
Brittney Piche, Shilo
2004 Kaitlin Troop, Clear Lake
Ashlen Christie, Niakwa
Sarah Stebeleski, Lorette
Brittney Piche, Brandon
2003 Stacey Bieber, St. Charles
Kaitlin Troop, Wheat City
Kyra Jordan, Portage
Sarah Stebeleski, Rossmere
2002 Kathleen Zeweniuk, Niakwa
Stacey Bieber, St. Charles
Kaitlin Troop, Brandon
Erica Bryk, Little Falls
2001 Tanis Hastman, Rossmere
Lindsey Jordan, Portage
Christin Thomson, Kitchen Creek
Kyra Jordan, Portage
2000 Kathleen Zeweniuk, St. Boniface
Erica Bryk, Little Falls
Christin Thomson, Kitchen Creek
Brianna Souter, Virden
1999 Jill Hardy, Niakwa
Erica Bryk, Little Falls
Christin Thomson, Kitchen Creek
Kathleen Zeweniuk, St. Boniface
1998 Kathleen Zeweniuk
Christin Thomson
Heather McMunn
Brianna Souter
1997 Heather McMunn
Reagan Wilkie
Kim Houde
1996 Kim Houde
Heather McMunn
Chrysten Homenuik
Lindsey Wells
1995 Kim Stroh
Reagan Wilkie
Lindsey Wells
Dorelle Matthews
1994 Brionie Brown
Dorelle Matthews
Stacey Bryner
Angela Daykin
1993 Brionie Brown*
Angela Daykin
Dorelle Matthews
Charmaine Puhach
National Runner Up
Low Net Champions

*National Junior Champion
1992 Tanya Burnside
Dorelle Matthews
Brionie Brown
Angela Daykin
1991 Christine Power
Raina Best
Angela Daykin
Brionie Brown
National Champions

1990 Raina Best
Brione Brown
Alissa Lauder
Christine Power
1989 Alissa Lauder
Christine Power
Sherri Poleschuk
Raina Best
1988 Cynthia Houge
Christine Power
Sherri Poleschuk
Alissa Lauder
1987 Aileen Robertson
Sherri Poleschuk
Alissa Lauder
Low Net Champions

1986 Aileen Robertson
Alissa Lauder
Rhonda Fleury
1985 Barbara Maslanko
Janet Cochrane
Aileen Robertson
1984 Janet Cochrane
Barbara Maslanko
Aileen Robertson
1983 Janet Cochrane
Susan Mauthe (McKenzie)
Barbara Maslanko
1982 Gail Anderson (Graham)
Susan Mauthe (McKenzie)
Carrie Triffo
1981 Shawna Gechel (Butters)
Gail Anderson (Graham)
Cheryll Netterfield
Low Gross Runner Up

1980 Carrie Triffo
Shawna Gechel (Butters)
Gail Anderson (Graham)
1979 Carrie Triffo
Kim Menzies
Shawna Gechel (Butters)
1978 Marjorie Weday (Jordan)
Karen Gagnon
Roz Brumwell
1977 Dianne Frederickson
Kim Menzies
Karen Gagnon
1976 Jo Anne Ariza
Karen Gagnon
Diane Frederickson (Eyford)
1975 Diane Frederickson (Eyford)
Cindy Jensen (Leitke)
Lynne Akert
1974 Debbie Suzuki
Diane Frederickson (Eyford)
Cindy Jensen (Leitke)
1973 Jane Lord (MacGregor)
Donna Price
Jill Badger
1972 Jane Lord (MacGregor)
Jill Badger
Donna Price
1971 Cathy Nixon
Terry Ariza
Donna Price
1970 Lynda Smith (Palahniuk)
Cathy Nixon
Eve Lainen
1969 Lynda Smith (Palahniuk)
Donna Price
1968 Lynda Devine
Tannys Aspevig
National Champions

1967 Tannys Aspevig
Bonnie Brekke
1966 Bonnie Brekke
Tannys Aspevig
National Runner Up

1965 Bonnie Brekke
Tannys Aspevig
1964 Susan Thomson (Bye)
Nancy Mitchell
National Runner Up

1963 Marion Lawrence (Essele)
Susan Thomson (Bye)
1962 Marion Lawrence (Essele)
Susan Thomson (Bye)
National Champions

1961 Pat Kiggins (Piper)
Marion Lawrence (Essele)
National Runner Up

1960 Marion Lawrence (Essele)
Lynn MacDonald
1959 Heather Lawrence (Telfour)
Lynn MacDonald
1958 Lynn MacDonald
Margaret Kiggins (Homeniuk)
1957 Jo Ann Percy (Lindsay)
Heather Lawrence (Telfour)
National Runner Up

1956 Donna Patton (Collett)
Jo Ann Percy (Lindsay)
National  Runner Up

1955 Jo Ann Percy (Lindsay)
Donna Patton (Collett)
National Champions